Доступність посилання

ТОП новини

Бізнесмени на два фронти


Будівництво «КВВ Строй» по провулку Новопечерський, 5. Основний бізнес Євгена Казьміна на материку пов'язаний із холдингом KVV Group
Будівництво «КВВ Строй» по провулку Новопечерський, 5. Основний бізнес Євгена Казьміна на материку пов'язаний із холдингом KVV Group

Затриманий співробітниками СБУ в Києві співвласник великого столичного бізнес-холдингу KVV Group Євген Казьмін відомий кримчанам як колишній депутат Севастопольської міськради від Партії регіонів і бізнесмен, який засвітився в будівельній сфері міста. Шевченківський райсуд Києва заарештував його до 26 червня. Згідно з матеріалами справи, він підозрюється у фінансуванні сепаратизму на півострові. Сам підсудний свою вину заперечує, наголошуючи, що одразу ж після анексії Криму вивів свій бізнес на материкову Україну і до кримських активів більше не має відношення.

Євген Казьмін був затриманий співробітниками СБУ в Києві ввечері 28 квітня. Його підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, скоєних із метою насильницького повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади, зміни меж території чи державного кордону України). Відомості про це кримінальне провадження були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань ще 16 березня цього року. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до восьми років із конфіскацією майна.

Суть справи

Згідно з матеріалами справи, протиправні дії, які інкримінують Євгену Казьміну, полягають у «фінансуванні органів Російської Федерації шляхом сплати податків, зборів та інших платежів, здійснених із метою зміни меж території чи державного кордону України». Слідство підозрює його в тому, що під його безпосереднім керівництвом у Криму будується житло, частина з якого призначена для безкоштовного надання співробітникам ФСБ Росії й Міністерства внутрішніх справ Росії.

Євген Казьмін
Євген Казьмін

Варто зазначити, що Євген Казьмін, хоч і був на момент російської анексії Криму депутатом Севастопольської міськради, проте у списку розшукуваних СБУ його колег відсутній.

Бізнесмен також зазначив, що має роботу й постійне місце проживання в Києві, де живе разом із родиною, регулярно з'являється на допити й не збирається перешкоджати ходу слідства. Під час засідання суду сам екс-депутат усі підозри спростував, повідомивши, що є добропорядним громадянином України, не здійснював ніяких дій, у яких його підозрюють і «не може нести відповідальність за дії директорів підприємств, які вимушено працюють на окупованій території АРК».

У результаті Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення заарештувати його до 26 червня.

Тим часом, заяви Євгена Казьміна в суді, що стосуються неможливості його впливу на кримські активи, викликають питання, відповіді на які ми пропонуємо знайти за допомогою документів.

Про порятунок бізнесу від санкцій

Треба зазначити, що бізнесмен не вперше заперечує свою причетність до кримських активів після російської анексії Криму. У жовтні минулого року в інтерв'ю виданню «Деловая столица» він сказав, що перевів їх на материкову частину України, рятуючи від західних санкцій. «Бізнес я весь перевів. Офіційні представники влади підтвердили, що на нас не поширюються жодні європейські санкції. Це сказали чиновники країни-члена Євросоюзу. Окрім того, основним бізнесом були залізничні поставки, і цей напрямок просто-напросто вже півтора року перекритий повністю. Що стосується девелоперських проектів, то цей бізнес сьогодні належить моїм родичам, у яких не було іншого вибору, як залишитися там», – говорив він.

Основний бізнес Євгена Казьміна на материку пов'язаний з холдингом KVV Group, який має кілька напрямків діяльності. Серед них – збір і переробка металобрухту та будівництво. Бізнесмен також є акціонером Комерційного індустріального банку і недавно оголошував про намір його купити.

У жовтні минулого року KVV Group також виплатила всі борги столичного машинобудівного підприємства «АТЕК», в історії про банкрутство якого звучали заяви про рейдерство.

Група компаній КВВ відома в Києві багатьма будівельними проектами. Наприклад, «КВВ Буд» зводить на печерських пагорбах у столиці житловий квартал.

На форумах сайтів нерухомості представники компанії пропонують купити тут житло, використовуючи в якості реклами репутацію і проекти севастопольського ТОВ «Карбон».

На 82,5 гектарах ця ж фірма будує житловий квартал у Бучі Київської області. Партнером у проекті є «КВВ Девелопмент». Ця компанія ще зустрінеться нам в історії із кримськими активами арештованого бізнесмена.

ТОВ «КВВ Буд» володіє приватна компанія з обмеженою відповідальністю «КВВ Девелопмент ЛТД», зареєстрована в Лондоні. Кінцевим її бенефіціарним власником зазначений Євген Казьмін.

Севастопольські родичі

Бізнес великої родини Казьміних, що залишився в Криму, великий. Найвідомішим його напрямком є будівництво. ТОВ «Карбон», яке раніше належало Євгену Казьміну, багато років активно будувало нерухомість у Севастополі й інших регіонах півострова.

У листопаді 2014 року підприємство перереєстрували за російським законодавством. Тоді із засновників і керівників зникло ім'я Євгена Казьміна. Наразі фірмою володіє брат заарештованого – Владислав Казьмін.

У державному Реєстрі підприємств і організацій Росії ми знайшли ще три однойменних підприємства з однаковими адресами реєстрації в Севастополі. Два з них заснували кіпрська компанія ТОВ «Корсіта Холдінгс Лімітед» разом із уже згаданим Владиславом Казьміним і ще одним членом сім'ї – Тетяною Казьміною.

Більш цікавий перелік власників ТОВ «Карбон проект», що з'явився в російському реєстрі в листопаді 2014 року. Підприємство займається топографо-геодезичною діяльністю, електромонтажними роботами, землеоблаштуванням, купівлею і продажем земельних ділянок. Засновано севастопольським ТОВ «Будпромінвест», яким, у свою чергу, володіють Василь Казьмін (можливо, батько заарештованого бізнесмена) і належне йому ТОВ «Фонд досліджень і розвитку», зареєстроване в грудні минулого року на материковій Україні з юридичною адресою в Києві.

Керівною компанією ТОВ «Будпромінвест» значиться «КВВ Девелопмент» – уже відомий нам партнер Євгенія Казьміна за проектом будівництва в Бучі.

Цей неповний перелік прикладів показує те, як сім'я Казьміних за допомогою офшорних компаній веде бізнес на два фронти. І, судячи зі слів арештованого, найближчі родичі при цьому не перетинаються й не мають можливості впливати один на одного.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG