Доступність посилання

ТОП новини

Парламентські слухання щодо Криму: процес пішов?


Парламентські слухання з питання стратегії інтеграції Криму, 15 червня 2016 року
Парламентські слухання з питання стратегії інтеграції Криму, 15 червня 2016 року

У Верховній Раді 15 червня почалися слухання на тему «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованих території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи і способи». У них брали участь як народні депутати і чиновники різних міністерств, так і представники громадських організацій.

Спеціально для Радіо Крим.Реалії координатор громадської організації «Крим.SOS» Таміла Ташева відповіла на головні питання про парламентські слухання щодо Криму і про проблеми вимушених переселенців.

– Яке враження залишилося від цих слухань?

Таміла Ташева
Таміла Ташева

– Враження таке: ми зустрілися як представники якогось «гетто», які давно один з одним не бачилися. Безумовно, слухання стали вкрай запізнілими, а прийшли на них в основному громадські активісти, які й так займаються питанням Криму і вимушених переселенців. З чиновників були присутні представники Міністерства з окупованих територій, Міністерства інформаційної політики, Міністерства освіти, але в основному це були заступники міністрів. Це, мабуть, добре відображає те, як насправді українська держава зацікавлена в проблемах Криму і кримчан.

– Що, на вашу думку, українська держава має робити для кримчан? Про що просили заступників міністрів на слуханнях?

– Якщо ми говоримо про вимушених переселенців, кількість яких, можливо, наближається до 100 тисяч осіб, то тут є кілька рівнів. Тим, кому не потрібна матеріальна допомога, треба допомагати з оформленням документів, наприклад, щоб вони вважалися резидентами України, всупереч закону «Про вільну економічну зону» і постановам Національного банку України. Багатьом треба допомогти з оформленням бізнесу, з отриманням судових рішень. Деякі не можуть виїхати з Криму, поки не отримають документи на дітей українського зразка тощо. Є менш захищені переселенці, яким потрібні гроші, допомога. Кожному, що називається, за потребами.

– Чи займається проблемами кримчан Міністерство з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб?

– Воно може займатися проблемами кримчан, але фактично воно складається лише з чотирьох осіб! По суті, ще навіть не готові механізми роботи для цього міністерства. Воно досі існує тільки на папері.

Українські політики з трибун багато говорять про те, що треба підтримувати кримчан, але фактично практично нічого не роблять для них
Волонтер Світлана

З якими конкретно бюрократичними труднощами стикаються вимушені переселенці з півострова? Світло на цю проблему проливає волонтер, яка допомагає кримчанам оформляти документи на материковій Україні Світлана:

– Найбільша проблема – збереження українського громадянства для дітей, які народилися на окупованій території або вже досягли 16-річного віку. Українські політики з трибун багато говорять про те, що треба підтримувати кримчан, але фактично практично нічого не роблять для них. З одного боку, ніби як ухвалюють спрощений порядок для видачі свідоцтва про народження для новонароджених у Криму: за 24 години український суд має виносити таке рішення. Зараз у мене на руках 6 документів, які зависли в київських судах на терміни від декількох тижнів до двох місяців в гіршому випадку. Від людей вимагають якісь довідки або навіть хабарі: покладіть, мовляв, на картку таку суму. Багато хто просто відмовляється від оформлення, побачивши це.

На парламентських слуханнях обговорили Крим (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00
Завантажити на комп'ютер

  • 16x9 Image

    Павло Казарін

    Павло Казарін. Кримчанин. Журналіст. Вважає, що завдання публіцистики – впорядковувати хаос до стану смислів. Співпрацює з «Крим.Реалії», «Українською правдою», Liga.net, телеканалами ICTV та «24».

XS
SM
MD
LG