Доступність посилання

ТОП новини

Кримський туризм після повеней: скасування броні та небезпека купання в морі


Пам'ятник Михайлу Пуговкіну в Ялті після повені
Пам'ятник Михайлу Пуговкіну в Ялті після повені

Через погану якість води в Ялті Роспотребнадзор рекомендував закрити на тиждень, до кінця червня, прийом туристів на місцевих курортах, проте підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов виступив проти таких обмежень. За його словами, «курортний сезон є, люди путівки купили, хтось квартири винаймає».

В Ялті між тим триває ліквідація наслідків повені, на тлі якої сервіс бронювання житла tvil.ru повідомив про те, що близько 30% броні на цьому сайті в готелях та інших засобах розміщення на Південному узбережжі Криму анульовані. Серед причин аналітики називають і стихійне лихо в Ялті, і той факт, що з 22 червня Росія відновила пасажирські рейси до Туреччини. Про перспективи та небезпеки відпочинку на Південному березі Криму після повені йшлося в ефірі Радіо Крим.Реалії.

Голова відділення російського Союзу туріндустрії Криму Борис Зелінський висловив Крим.Реалії думку, що скасування броні насправді не так багато та що на це впливають відразу декілька факторів.

Є припущення, що трохи пізніше може спостерігатися більше ануляцій, пов'язаних з відкриттям турецького напрямку, але цю конкуренцію ми, напевно, відчуємо тільки у вересні-жовтні
Борис Зелінський

‒ Засоби розміщення практично не постраждали. Були певні обмеження подачі електроенергії, води, а також була заборона на купання на центральних пляжах Ялти. Однак ситуація з водою та електроенергією нормалізувалася упродовж двох-трьох днів. Загалом ануляції броні на 30% насправді немає, їх відсоток незначний. А ось падіння попиту присутнє, але тут ще додається відсутність місць на високий сезон у більшості кримських оздоровниць, тобто їм просто нічим торгувати. Є припущення, що трохи пізніше може спостерігатися більше ануляцій, пов'язаних з відкриттям турецького напрямку, але цю конкуренцію ми, напевно, відчуємо тільки у вересні-жовтні. Багато чого буде залежати від погоди. Якщо буде багато ануляцій, можлива якась цінова корекція в нижню сторону.

За інформацією Асоціації туроператорів Росії, на тлі обмежень у Краснодарському краї, де влада ввела обов'язкову наявність негативних ПЛР-тестів при заселенні в готелі та санаторії, почав дорожчати відпочинок у Криму й Туреччині: ціни вже виросли на 5-7%.)

У свою чергу голова громадської організації «Курортний Крим» Олександр Бурдонов переконаний, що високий сезон на півострові відбудеться, незважаючи на всі несприятливі фактори.

Олександр Бурдонов
Олександр Бурдонов

‒ Головна проблема зараз ‒ це за тиждень все прибрати, інших проблем особливо немає. З туристів хтось зібрав валізи від переляку й поїхав, а хтось каже, що це драйв, мовляв, ніде такого не бачив. Дійсно, явище у нас унікальне було, але, на мій погляд, ніякого впливу на сезон і на ціни воно по суті не мало. Нехай Туреччина відкрилася, але липень та серпень у Криму вже розпродані. Навіть якщо буде якийсь відтік, цих людей у високий сезон замінять інші. Хоча завантаження не таке, як у 1990-і або 2010-ті, коли воно досягало 120% у всіх регіонах Криму й усі місця розміщення були заповнені ‒ але все-таки воно є. У Криму своя аудиторія ‒ навіть серед тих, хто їздить у Туреччину. Крим ‒ це інше. Хто не любить його, поїхав у Сочі.

Тим часом творець ялтинського зоопарку «Казка» й парку левів «Тайган» Олег Зубков зазначає, що його об'єкти в Ялті практично не постраждали й що туристів все ж стало набагато менше.

Олег Зубков
Олег Зубков

‒ «Казка» розташована на північному схилі пагорба, якраз навпроти гряди Кримських гір на висоті 146 метрів над рівнем моря, там збудовані опорні стіни й канали для стоків. Тому ніякі селеві потоки не змогли принести руйнівних наслідків для зоопарку. Постраждало лише декілька технічних приміщень, затопило насосну станцію ‒ головне, що тварини були в будиночках і прекрасно перенесли цю зливу. У підсумку зоопарк працював у штатному режимі вже на другий день після зливи. Такі лиха трапляються в Криму нечасто, але будуючи свої капітальні об'єкти, я завжди враховую ці особливості. Туристів в Ялті стало відчутно менше: перекрили дороги, заборонили купатися, багато хто виїжджає. Місто наразі у стані наведення ладу, очищення, і це позначається на об'єктах культури, зокрема й на відвідуванні зоопарку. Думаю, що в липні потік відновиться.

Думаю, що в липні потік відновиться
Олег Зубков

Ялтинські пляжі залишаються закритими для купання на невизначений термін, хоча в Роспотребнадзорі запевняють, що холерний вібріон біля узбережжя Ялти не розпізнаний. Лікар-методист Центру громадського здоров'я МОЗ України кандидат медичних наук Отто Стойка застерігає кримчан і туристів від того, щоб відновлювати купання незабаром після повені.

‒ Серед загроз це в першу чергу кишкова паличка, бактеріальні інфекції взагалі, та й просто токсичні забруднення, які можуть викликати розлад шлунка, отруєння. Особливо це стосується маленьких дітей, які ризикують найсильніше. Вони можуть граючись заковтувати воду. Можливі просто алергічні реакції на шкірі, тому що в воді багато зовнішніх подразників, а це додаткове навантаження на організм. Щодо коронавірусу, тут також треба дотримуватися обмежувальних заходів: перш за все уникати скупчень людей у приміщеннях, добре провітрювати ці приміщення. Протяги та доступ свіжого повітря ‒ це добре. Треба пам'ятати, що кондиціонери хоч і створюють комфорт усередині приміщення, але не захищають від поширення інфекції. Обов'язково треба носити маски, дотримуватися соціальної дистанції, з огляду на підвищену контагіозність нових штамів.

Отто Стойка вважає, що Криму в наступні місяці варто очікувати зростання захворюваності на COVID-19, особливо на тлі очікуваного численного туристичного потоку з Росії. На відміну від Краснодарського краю, на півострові вимогу про негативні ПЛР-тести для заселення не запроваджували.

(Текст підготував Владислав Ленцев)

  • 16x9 Image

    Олена Ремовська

    Ведуча програм Радіо Крим.Реалії з 2018 року. До цього – кореспондент, редактор і ведуча на Радіо Свобода. Зокрема, брала участь у запуску проекту Радіо Донбасс.Реалії. Автор книги «Говорить Радіо Свобода: iсторія української редакції» (2014). Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

XS
SM
MD
LG