Доступність посилання

ТОП новини
Війна Росії проти України

«Заохочує літати агресивно». F-16 можуть відкрити для України нові можливості для тиску на Крим


F-16. Ілюстративне фото
F-16. Ілюстративне фото

Винищувачі F-16, коли потраплять в Україну, можуть змінити хід війни, зокрема відкинути на більшу дистанцію російські літаки та допомогти в деокупації Криму і наступі на Токмак. Про це пише Ніко Ланге, старший науковий співробітник програми трансатлантичної оборони та безпеки в Центрі аналізу європейської політики (CEPA) у США у статті «В Україні лютують бої, поки чекають на F-16» від 28 листопада.

«Росія зараз продовжує завдавати авіаударів по всій лінії фронту. Очікується, що це зміниться, коли українські F-16 будуть вперше дислоковані. Це може змусити російські винищувачі триматися на більшій відстані», – пише експерт.

F-16 може забезпечувати повітряне прикриття військ, атакувати наземні цілі, збивати літаки противника та перехоплювати ракети, – мовиться у статті видання CNN.

Американський канал взяв інтерв'ю в одного з українських пілотів, який тренується в Україні на винищувачах F-16. Військовий, який в Україні літав на радянських винищувачах МіГ та Су, розповів журналістам про переваги і недоліки американських військових літаків.

«До нього треба звикнути, – розповів український пілот, який не назвав своє справжнє ім'я з міркувань безпеки. – Кабіна для пілотів досить тісна».

При цьому він називає F-16 більш досконалим з точки зору авіоніки й дуже простим в управлінні та в інтерфейсі.

«[F-16] дуже маневровий. Це заохочує літати агресивно», – сказав він.

За словами пілота, якби F-16 зараз були в Україні, вони б, у першу чергу, застосовувалися для відбиття російських дронів і ракет.

«Програмне забезпечення [на F-16] постійно вдосконалюється. … Тоді як програмне забезпечення МіГ-29 і Су-27 – ще з кінця 1980-х років, коли ці літаки розробляли. На той час дрони існували лише у книгах з наукової фантастики. Тоді ніхто не сприймав дрони серйозною загрозою, яку може знищити винищувач», – розповів в інтерв’ю CNN український пілот, який навчається у США.

28 листопада з Норвегії вилетіли перші три винищувачі F-16 до Румунії, яка раніше закупила в Осло загалом 32 винищувачі F-16 для розширення свого авіаарсеналу.

«Продаж F-16 зміцнить і модернізує захист Румунії, країни-союзника на східному фланзі НАТО, яка також є сусідньою країною з Україною», – повідомив міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам. За словами норвезьких посадовців, поставки винищувачів триватимуть до 2025 року.

Бухарест зробив запит до Норвегії на закупівлю F-16, які були виведені з озброєння Королівських ВПС Норвегії, ще в грудні 2021 року. Угода передбачає також постачання Румунії запчастин, допоміжного обладнання і навчання техперсоналу.

Раніше румунські посадовці заявляли, що розглядають F-16 проміжними, і вивчають можливості для придбання F-35 у 2030-х роках.

У Румунії розташований центр із тренування українських пілотів на винищувачах F-16.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

XS
SM
MD
LG