Доступність посилання

ТОП новини

У МЗС України прокоментували твердження Поклонської щодо «співпраці» з ООН


Еміне Джеппар
Еміне Джеппар

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар прокоментувала інформацію депутата Держдуми Росії, експрокурора анексованого Криму Наталії Поклонської, яка заявила про «визнання» ООН її «представником кримчан у російському парламенті».

«Поклонська, як і її російські провідники, видають бажане за дійсне, маніпулюючи при цьому механізмом розгляду звернень в Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), розповідаючи про запрошення представників міжнародних організацій до Криму і намагаючись видати листи останніх як «визнання» себе і своїх дій в окупованому Криму», – зазначила Джеппар.

Як повідомила в своєму коментарі у Facebook заступниця міністра, насправді УВКПЛ вказало на «неухильне виконання резолюцій Генеральної Асамблеї ООН щодо Криму» і «забезпечення доступу на територію тимчасово окупованого півострова для Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні». «А цей доступ, який наполегливо блокує Російська Федерація, має здійснюватися відповідно до вищезазначених резолюцій і згідно з українським законодавством», – зазначила Джеппар.

Напередодні Поклонська повідомила, що Управління Верховного комісара ООН з прав людини відреагувало на її звернення щодо припинення постачання півострова дніпровською водою.

До анексії Криму Росією в 2014 році Наталя Поклонська працювала в органах прокуратури України. Навесні 2014 року підконтрольна Кремлю влада півострова призначила її прокурором Криму. Вона ініціювала заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в Росії та на анексованому півострові.

Поклонська була обрана в Держдуму на виборах, які влаштувала Москва на півострові, але Україна і Захід їх не визнали.

На материковій частині України щодо Поклонської відкриті кримінальні провадження, в тому числі про державну зраду. Вона також перебуває в санкційних списках ЄС і ще низки окремих країн.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG