Доступність посилання

ТОП новини

У МЗС України розповіли про те, якою буде платформа з деокупації Криму


Еміне Джеппар
Еміне Джеппар

Платформа з деокупації Криму буде вміщати всі заходи, що стосуються Криму, на різних рівнях. Про це Крим.Реалії розповіла перша заступниця голови МЗС України Еміне Джеппар.

«Мета Кримської платформи – це винесення теми Криму на найвищий міжнародний, політичний рівень. Ця платформа буде охоплювати кілька рівнів. Найвищий – це лідери держав, для яких ми готуємо Кримський саміт. Зараз важко говорити, чи можна буде його провести фізично (через пандемію COVID-19 – КР). Ми пропонуємо його провести 26 лютого – це День опору Криму російської окупації. Наступний рівень (платформи – КР) – це міністри закордонних справ і міністри оборони. Під цей рівень ми будемо підтягувати різні заходи в рамках НАТО, ЄС, ООН, ОБСЄ, Ради Європи. Це буде екосистема заходів протягом року і це повинні бути системні речі», – розповіла Джеппар.

За її словами, Росію запросять брати участь в міжнародній платформі з деокупацію Криму, але надій на її участь мало.

Раніше президент України Володимир Зеленський під час виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН закликав до участі в створенні міжнародної Кримської платформи з деокупації півострова та підтримки оновленої резолюції щодо ситуації з правами людини в анексованому Криму.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба стверджував, що в його відомстві вже готова пропозиція до президента Володимира Зеленського щодо створення міжнародної платформи для переговорів стосовно деокупації Криму.

До цього Кулеба зазначав, що Україна очікує і буде вдячна, якщо Польща стане одним з лідерів міжнародної платформи з деокупацію Криму. Він також говорив, що не бачить Росію в роботі міжнародного майданчика з питання деокупації Криму.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG