Доступність посилання

ТОП новини

З'явилися повідомлення про загибель на фронті кримчанина, колишнього політв'язня Геннадія Афанасьєва


Геннадій Афанасьєв, архівне фото
Геннадій Афанасьєв, архівне фото

З'явилися повідомлення про загибель на фронті кримчанина, громадянського активіста, колишнього політв'язня Геннадія Афанасьєва. Про те, що Афанасьєв загинув, захищаючи Україну, стало відомо 21 грудня, цю інформацію підтвердила Крим.Реалії його дружина Людмила Афанасьєва.

«На жаль, це правда», – повідомила вона Крим.Реалії.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Ахтем Чийгоз повідомив Крим.Реалії, що Геннадій Афанасьєв воював у складі 130 батальйону ТРО 241 бригади.

«Афанасьєв Геннадій Сергійович, позивний «Тор». Загинув на Луганщині під Білогорівкою», – повідомив Чийгоз Крим.Реалії.

Мама кримчанина, Ольга Афанасьєва, написала у фейсбуці, що командування не повідомляло їй про загибель сина. Пізніше у коментарях Ольга Афанасьєва написала, що інформація про загибель її сина підтвердилася.

Про загибель Геннадія Афанасьєва повідомив депутат Верховної ради України Олексій Гончаренко у своєму телеграм-каналі: «Стало відомо, що на фронті загинув колишній бранець Кремля Геннадій Афанасьєв. Колись у 2014 році окупанти затримали його в Криму, його засудили, зазнав тортур. Геннадія обміняли у 2016 році. Він пішов захищати країну до Київського ТРО. І тепер віддав життя за нашу свободу».

Крим.Реалії уточнюють інформацію.

Геннадій Афанасьєв захищав Україну зі зброєю в руках, він пішов у військкомат першого ж дня повномасштабного російського військового вторгнення в Україну.

Після звільнення з російського ув'язнення Геннадій Афанасьєв був автором Крим.Реалії у 2016-2018 роках.

Ім'я фотографа та юриста із Сімферополя Геннадія Афанасьєва стало широко відомим після того, як він став фігурантом справи «кримських терористів». 2014 року він виступив проти російської анексії Криму, після чого був затриманий у Сімферополі співробітниками ФСБ за звинуваченням у підготовці терактів. Разом із ним тоді затримали й інших фігурантів цієї справи. Міжнародні правозахисні організації назвали цю справу політичною, а її фігурантів – політв'язнями.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

XS
SM
MD
LG