Доступність посилання

ТОП новини

Російські силовики побили та катували затриманого на півночі Криму активіста – адвокат


Енвер Крош, лютий 2018 року
Енвер Крош, лютий 2018 року

Співробітники ФСБ Росії побили та катували затриманого 11 серпня в Джанкойському районі Криму кримськотатарського активіста Енвера Кроша. Про це «Кримській солідарності» розповів адвокат Еміль Курбедінов.

За словами захисника, тортури сталися в машині дорогою з Джанкоя до Сімферополя. У Кроша залишилися сліди побоїв, Курбедінов вимагає порушити кримінальну справу.

Курбедінов розповів, що після обшуку в селі Ближньогородському Енвера Кроша посадили в газель і повезли в управління російської ФСБ у Сімферополі. Окрім водія в авто було 6 озброєних людей у масках. Дорогою один із них показав телефон Енвера Кроша і запропонував йому ввести пароль. Мобільний при цьому був вилучений та опечатаний співробітниками ФСБ РФ ще вранці – під час слідчих дій, звернув увагу юрист.

Адвокат Курбедінов заявив, що російські силовики запропонували Крошу «розпаролити» телефон, але, отримавши відмову, заявили: «Не хочеш по-хорошому – буде по-поганому».

За інформацією захисника, Крошу замкнули наручники за спиною, поклали на живіт, почали заламувати руки вгору і кидати чоловіка об підлогу. Далі, розповів адвокат, Крошу накинули ремінь на голову, а руками закрили рот і ніс, поки той не почав задихатися. Знущання супроводжувалися вимогою дати пароль від телефону, оскільки насильницьке прикладання пальців до пристрою не дало результату. Крім того, йому завдавали ударів по тілу, ставали на ноги. Після цього Кроша посадили назад на сидіння і систематично били долонями по голові, знову пропонуючи ввести код на смартфоні.

«Коли я прибув до ФСБ, то побачив у нього синці на руках, різані рани, подряпини. Побачив гематому і ґулю з лівого боку в області скроні...», – описав стан підзахисного Курбедінов, зазначивши, що все це зафіксовано в протоколі допиту і буде передано до військового слідчого комітету із заявою про злочин.

Російські силовики публічно не коментують звинувачення у тортурах.

Вранці 11 серпня в Джанкої та Джанкойському районі Криму відбулись масові обшуки у кримськотатарських активістів, адвокатів не допустили на слідчі дії, вони повідомили про точкове відключення їм мобільного зв'язку. Шістьох чоловіків – Вілена Темер'янова, Енвера Кроша, Сеїтяя Аббозова, Мурата Мустафаєва, Едема Бекірова та Ріната Алієва силовики затримали за звинуваченням в участі в організації Хізб ут-Тахрір», забороненій у Росії.

У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим засудили нові обшуки кримських татар.

Энвер Крош на свободе: мое обвинение – это покушение на религию (видео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00
Завантажити на комп'ютер

Нагадаємо, що у 2018 році російські силовики вже проводили обшук у будинку кримськотатарського активіста Енвера Кроша. Тоді він відбув 10 діб адміністративного арешту за пропаганду екстремістських організацій.

За інформацією адвоката Еміля Курбедінова, у грудні 2015 року російські силовики піддавали тортурам електричним струмом кримськотатарського активіста Енвера Кроша.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG