Доступність посилання

ТОП новини

У Києві відбувається дискусія «Крим: візії майбутнього 2.0» (трансляцію завершено)


25 березня проєкту Української служби Радіо Свобода Крим.Реалії виповнилося 10 років
25 березня проєкту Української служби Радіо Свобода Крим.Реалії виповнилося 10 років

У Києві 26 березня у «Кримському домі» триває дискусія «Крим: візії майбутнього 2.0», присвячена 10-річчю роботи проєкту Української служби Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Крим.Реалії.

У дискусії беруть участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, лідер українського музичного гурту «Антитіла» Тарас Тополя, директорка, правозахисниця Центру прав людини ZMINA Альона Луньова. Трансляція заходу доступна за цим посиланням.

Перед дискусією відбулося відкриття фотовиставки «Десять років окупації та спротиву Криму у фотографіях журналістів Крим.Реалії», на якій представлено 26 фотографій журналістів Крим.Реалії та Радіо Свобода, знятих у Криму з 2014 до 2022 року – Антона Наумлюка, Станіслава Юрченка, Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова, Олександри Сурган, Еміне Джаппарової, Езабера Пінхаса, Євгена Жука, Анатолія Кримського, Володимира Притули та журналістів «Кримської солідарності», які співпрацювали з Крим.Реалії.

Кримський проєкт Радіо Свобода створено в березні 2014 року – в перші тижні окупації та анексії Російською Федерацією Кримського півострова.

Російська влада кілька разів намагалася заблокувати роботу сайтів Крим.Реалії та глушити сигнал Радіо Крим Реалії, а також постійно перешкоджала роботі журналістів Крим.Реалії. З початку широкомасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року Росія заблокувала сайти Крим.Реалії на території РФ та окупованих нею регіонів України, а також захопила радіопередавач у Херсонській області, який ретранслював програми Радіо Крим.Реалії на територію майже всього Кримського півострова.

За 10 років понад 70 журналістів Крим.Реалії зазнали тиску чи переслідування з боку російських спецслужб, більшість з них були змушені покинути окупований Росією півострів. Оглядач Крим.Реалії Микола Семена був засуджений підконтрольним Росії кримським судом до 2,5 років умовно із забороною на 3 роки займатися публічною (у тому числі журналістською) діяльністю. У лютому 2021 року російськими спецслужбами було заарештовано, звинувачено у зберіганні боєприпасів та засуджено на 6 років ув'язнення фрилансера Крим.Реалії Владислава Єсипенка.

Також більше десятка блогерів і громадянських журналістів, які передавали інформацію Крим.Реалії, було заарештовано російською владою та засуджено за звинуваченням у тероризмі й екстремізмі.

У 2016 році в помешканнях 6 журналістів Крим.Реалії із Сімферополя, Севастополя та Ялти представники ФСБ Росії провели обшуки та вилучили техніку. Декільком журналістам Крим.Реалії російська влада заборонила в'їзд на Кримський півострів на тривалі терміни.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG