Доступність посилання

ТОП новини

У Криму російські силовики провели обшуки у редактора та засновника газети «Къырым» – активісти


Бекір Мамутов
Бекір Мамутов

У Криму російські силовики провели обшуки в будинках у головного редактора газети «Къырым» Бекіра Мамутова та засновника газети «Къырым» Сейрана Ібрагімова, повідомляється на фейсбук-сторінці громадського об'єднання «Кримська солідарність».

Згідно з повідомленням, після обстеження приватних домоволодінь співробітники російської поліції попрямували до редакції газети. Адвоката Едема Семедляєва не допустили до редакції для надання юридичної допомоги. Журналістів доставили до будівлі російського Центру протидії екстремізму.

Головного редактора газети «Къырым» звинувачують у правопорушеннях за двома адміністративними статтями – ч. 1 ст. 20.3.3 КпАП РФ («Дискредитація» армії РФ) та 13.15 КпАП РФ (Поширення свідомо недостовірної суспільно значущої інформації під виглядом достовірних повідомлень). Після складання протоколу Бекіра Мамутова випустили з будівлі ЦПЕ РФ.

Засновника газети «Къырым» Сейрана Ібрагімова, за словами Семедляєва, російські силовики посадили в машину і вивезли з будівлі МВС РФ у невідомому напрямку.

Газета «Къырым» виходить кримськотатарською мовою з липня 1989 року та є одним із перших видань цією мовою після повернення кримських татар до Криму.

За даними Кримськотатарського ресурсного центру, за перший квартал 2024 року російські силовики провели в Криму 33 обшуки, 28 з яких відбувались у будинках кримських татар. Крім того, було зафіксовано 41 затримання, або утримання, 46 допитів, опитувань і бесід, а також 43 арешти з боку силовиків РФ.

На початку травня менеджерка проєкту Центр прав людини ZMINA Вікторія Нестеренко повідомляла, що за 2022 і 2023 рік зафіксовано 162 випадки тиску на журналістів в анексованому Росією Криму.

Нестеренко уточнила, що до статистики увійшли кримінальні переслідування, викрадення журналістів, адміністративні протоколи, обшуки приміщень і погрози в Інтернеті. На її думку, на даний момент у Криму «не залишилося місця для вільної журналістики та свободи слова».

У листопаді 2023 року правозахисна організація «КримSOS» у Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів оприлюднила список кримських журналістів, які з 2014 року зазнали або зазнають кримінальних переслідувань з боку РФ. З 19 журналістів, які потрапили до списку, 16 досі перебувають у місцях позбавлення волі. Серед опублікованих у списку переслідуваних журналістів більшість співпрацювала з Крим.Реалії. Першим у списку є позаштатний журналіст Крим.Реалії Владислав Єсипенко.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

XS
SM
MD
LG