Доступність посилання

ТОП новини

Наріман Джелял: «Ховаючись в окопах, битви не виграють»


Кримськотатарський політик, викладач, політолог і журналіст Наріман Джелял, архівне фото
Кримськотатарський політик, викладач, політолог і журналіст Наріман Джелял, архівне фото

Крим.Реалії публікують записи кримськотатарського активіста, політика та журналіста Нарімана Джеляла, заарештованого в Криму. Попередню частину читайте тут.

Коли в дитинстві ми з батьком кудись йшли чи їхали і я з нетерпінням питав, скільки нам ще залишилося шляху, батько часто відповідав: скільки б не лишилося – все наше.

Я добре засвоїв цей принцип.

Коли мене запитували, скільки мені дозволять займатися своєю діяльністю в окупованому Криму: «Ти не думаєш, що тебе скоро заарештують чи видворять?» Я відповів, що тільки спробую використати час, що залишився, щоб наблизитися до мети.

Мій арешт був питанням часу, і про це знав не лише я. Після «Кримської платформи», буквально перед від'їздом до Криму, друзі вкотре просили подумати: може, краще залишитися на вільній території?

Я став знаряддям принципової ненасильницької боротьби за права та свободу, за справедливість і правду. Але використовувати його маєте ви

Але я завжди повертався. Я знав, чому і для чого це роблю. Тепер я став знаряддям принципової ненасильницької боротьби за права та свободу, за справедливість і правду. Як були Ахтем Чийгоз, Олег Сенцов, Володимир Балух і залишаються десятки політв'язнів Кремля.
Я зроблю все, щоб це знаряддя завжди було в бойовій готовності. Але використовувати його маєте ви.

Мені відомо, що там, за сотні кілометрів від Криму, це зроблять.

Ну а в самому Криму?

Друзі, лише ховаючись в окопах, битви не виграють.

Але якщо ми хочемо жити вільно і самі визначати свою долю, то немає іншого вибору, як боротися. Боротися доступними засобами.

І перемогти!

Звернення Нарімана Джеляла (за документами Джелялова – КР) опублікувала на своїй сторінці у Facebook його дружина Левіза.

Думки, висловлені в рубриці «Блоги» передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію редакції

Справа про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне

3-4 вересня в Криму російські силовики провели обшуки та затримали п'ять осіб, у тому числі кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла. 6 вересня в Криму заарештували чотирьох затриманих. Так, на 60 діб заарештували братів Азіза й Асана Ахтемових, батькові затриманого Азіза Ахтемова Ескендеру дали 10 діб. Ще один син Ескендера, Арсен Ахтемов, отримав 15 діб арешту. Також підконтрольний Кремлю Київський районний суд заарештував кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла на два місяці – до 4 листопада. Наріман Джелял заперечує всі звинувачення на свою адресу.

7 вересня російське державне агентство ТАСС із посиланням на ФСБ Росії повідомило, що затримані «за підозрою в скоєнні диверсії на газопроводі в Криму 23 серпня цього року дали свідчення». За цими даними, на «відео допиту двох із них, поширеному ФСБ, чоловіки докладно розповіли, від кого отримували інструкції та як влаштували підрив газопроводу в селі Перевальне».

При цьому у ФСБ Росії стверджують, що «диверсія була організована Головним управлінням розвідки (ГУР) Міністерства оборони України».

Головне управління розвідки Міноборони України розглядає звинувачення ФСБ Росії як «цілеспрямовану провокацію».

Влада України пов'язує затримання та арешти кримськотатарських активістів із самітом «Кримської платформи», що відбувся 23 серпня.

Омбудсман України Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет у зв'язку з новими арештами, що відбулися в Криму.

Після інформації про обшуки і затримання 3-4 вересня в активістів у Криму Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень.

XS
SM
MD
LG