Доступність посилання

ТОП новини

Росія продовжує затримувати судна в Азовському морі – Клименко


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Росія продовжує блокаду Азовського моря, час затримки суден на вході в Азовське море в березні становив у середньому 25,3 години, на виході – 33,7 години.

Про це свідчать статистичні дані за місяць, оприлюднені у Facebook головним редактором українського інформаційного агентства Black Sea News Андрієм Клименком.

«На вході в Азовське море (час затримки суден – КР) – в середньому 25,3 години, що є мінімальним за весь період блокади, але все ще більше, ніж у липні, на початку блокади Керченської протоки; на виході з Азовського моря – зростання після зниження в грудні-січні продовжується, в середньому затримка склала 33,7 години, в лютому була 30,6 години, в січні – 23,9», – зазначив Клименко.

За його словами, «ні про яке «припинення блокади» не йдеться», тривалість штучного затримування суден залишається в 3-6 разів більше, ніж до початку блокади Керченської протоки.

Клименко також оприлюднив загальну статистику затримки суден за весь період блокади Росією Азовського моря.

Наразі відсутня інформація про це від відповідних відомств України та Росії.

Напередодні стало відомо, що міністри закордонних справ країн-членів НАТО у Вашингтоні планують розглянути пакет військових заходів реагування на агресію Росії, що гарантуватиме безпеку для проходу українських суден через Керченську протоку та в Азовському морі.

12 грудня 2018 року Європейський парламент закликав країни-члени Євросоюзу закрити свої порти для російських кораблів, що йдуть з Азовського моря, і підготувати санкції за дії Росії в Азовському морі та Керченській протоці.

Наприкінці листопада 2018 року голова Міністерства інфраструктури України Володимир Омелян повідомив, що Росія фактично заблокувала українські порти Маріуполя і Бердянська в Азовському морі.

Міністр оборони України Степан Полторак 7 грудня заявив, що Україна не відмовиться від свого права проходити через Керченську протоку.

Дії Росії в Керченській протоці критикують у низці європейських країн і США. У НАТО заявили, що уважно стежать за розвитком подій у Керченській протоці і закликали до стриманості у деескалації напруження.

XS
SM
MD
LG