Доступність посилання

ТОП новини

Ситуація напружена, води в Сімферополі залишилося на 100 днів – влада


Сімферопольське водосховище, лютий 2020 року
Сімферопольське водосховище, лютий 2020 року

Питної води в Сімферополі залишилося максимум на 90-100 днів, повідомляють кримські і російські ЗМІ з посиланням на голову підконтрольного Москві Держкомітету з водного господарства та меліорації Криму Ігоря Вайля.

«Води залишається на 100 днів, а з урахуванням того, що сьогодні 722 тисячі кубометрів прийшло, а витрата 140 тисяч, вже 104 дні», – цитує Вайля російське інформагентство ТАСС.

В адміністрації Сімферополя розповіли, що ситуацію з водопостачанням міста обговорили на сьогоднішній оперативно-господарській нараді, на якій також був присутній Вайль.

«Через недостатню кількістю опадів, у трьох водосховищах, з яких вода подається в Сімферополь, накопичено на 25-28 мільйонів кубометрів води менше торішнього рівня. Ситуація не критична, але напружена. У зв'язку з цим необхідно забезпечити раціональне використання наявного ресурсу. Для цього міській владі необхідно розробити комплекс заходів», – повідомив Ігор Вайль.

За словами голови адміністрації Сімферополя Олени Проценко, в місті мають намір ввести графік подачі води.

Цього тижня голова підконтрольного Росії уряду Криму Юрій Гоцанюк повідомив, що на підприємстві «Вода Криму» провели нараду, під час якої пройшло обговорення способів забезпечення кримчан питною водою і скорочення її втрат у мережах водопостачання.

У підконтрольному Росії Державному комітеті з водного господарства та меліорації Криму повідомляли раніше, що запасів води у водосховищах півострова вистачить до червня 2020 року, і що водосховища півострова заповнені на третину.

Кримські вчені запропонували жителям півострова вирішувати проблему з дефіцитом води, використовуючи її вдруге. На їхню думку, це допоможе забезпечити відсутнім ресурсом сільське господарство Криму і дасть можливість опалювати міста і райони.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG