Доступність посилання

ТОП новини

Вибухи на аеродромі в Новофедорівці. Що це було і чого чекати?


За пляжем біля селища Новофедорівка видно чорні клуби диму від вибухів, що сталися на території російського військового аеродрому. Крим, Сакський район, 9 серпня 2022 року
За пляжем біля селища Новофедорівка видно чорні клуби диму від вибухів, що сталися на території російського військового аеродрому. Крим, Сакський район, 9 серпня 2022 року

9 серпня на військовому аеродромі в селищі Новофедорівка Сакського району Криму сталася серія вибухів. «Перший вибух пролунав близько 15:20» – повідомив телеграм-канал «Mash на хвилі» («Mash на волне»)​. Загалом проєкт повідомив про десять вибухів та пошкодження сусідніх будинків. Про вибухи написали й інші кримські канали новин.

Після того, що сталося, російська влада оголосила про евакуацію громадян, повідомив ТАСС із посиланням на російську єдину чергову диспетчерську службу в Сакському районі.

Міноборони Росії заявило, що причиною вибухів на військовому аеродромі стала «детонація кількох авіаційних боєприпасів». Як повідомив ТАСС, у російському оборонному відомстві стверджують, що після вибуху на аеродромі ніхто не постраждав та авіаційна техніка не пошкоджена. «Вогневого впливу по обвалованому майданчику зберігання боєприпасів на аеродромі Cаки не було», – заявили в російському відомстві.

Новофедорівка: вибухи в районі військового аеродрому (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) повідомив про вжиття всіх необхідних заходів «для забезпечення безпеки об'єктів інфраструктури та населення». За його інформацією, було виставлено периметр оточення у п'ятикілометровій зоні від місця вибухів із огорож, екіпажів ДІБДР та піших патрулів. Кримська влада пояснила це необхідністю виключити поранення місцевих жителів.

«Прямо за спиною військовий аеродром. На місці працюють бригади швидкої допомоги та санавіація, їх достатньо. Говорити про постраждалих поки що зарано. Серед цивільного населення до медичних установ по допомогу ще ніхто не звертався», – написав Аксьонов на своїй сторінці у телеграмі.

Над пляжем біля селища Новофедорівка тягнеться дим з аеродрому, на території якого сталися вибухи. Крим, Сакський район, 9 серпня 2022 року
Над пляжем біля селища Новофедорівка тягнеться дим з аеродрому, на території якого сталися вибухи. Крим, Сакський район, 9 серпня 2022 року

Пізніше російський очільник МОЗ Криму Костянтин Скорупський поінформував, що в результаті вибухів постраждали 5 людей. «Чотирьом надано амбулаторну допомогу в рамках первинної хірургічної обробки ран через порізи склом. П'ятий постраждалий перебуває в операційній. Надається хірургічна допомога з приводу непроникного поранення грудної клітки. Стан середнього ступеня важкості. Загрози життю на сьогодні немає», – сказав він.

Вибухи на військовому аеродромі біля селища Новофедорівка, 9 серпня 2022 року
Вибухи на військовому аеродромі біля селища Новофедорівка, 9 серпня 2022 року

Український військовий експерт Олег Жданов називає військовий аеродром у Новофедорівці дуже важливим військовим об'єктом, який Росія використовує досі. У коментарі Крим.Реалії Жданов нагадує, що до початку анексії Криму там розташовувалася українська база морської авіації.

Це великий аеродром, один із найбільших у Криму
Павло Лакійчук

«Це великий аеродром, один із найбільших у Криму, – говорить про його значущість керівник програм українського Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Павло Лакійчук. - У радянські часи там взагалі базувалися далекі бомбардувальники Ту-22, можете уявити?!»

Павло Лакійчук
Павло Лакійчук

За словами експерта, у Новофедорівці завжди базуються близько 2-3 полків авіації. У коментарі Крим.Реалії він також нагадує, що в Новофедорівці розташований відомий наземний тренувальний комплекс морської авіації НИТКА. Крім того, зазначає експерт, там розташовані великі авіамайстерні, де ремонтують літаки з усього Криму.

Там стоять МіГ-31 – ті літаки, які кидають «Кинджали»
Павло Лакійчук

«Якщо подивитися на супутникові знімки за тиждень-другий, які літаки розташовані на аеродромі, то прошу звернути увагу, що там стоять МіГ-31 – ті літаки, які кидають «Кинджали», – стверджує Лакійчук. За його словами, військова авіація, що є там, брала і бере активну участь у бойових діях проти України.

Про те, що з Новофедорівки в небо піднімалися літаки, які завдавали ракетно-бомбових ударів по українській території, говорить і полковник Збройних сил України, військовий експерт Владислав Селезньов. «Вони несли на своїх крилах смерть і руйнування. Відплата повернулася. Така акція свідчить про те, що можливості українських ракетників значно зросли», – каже він у коментарі Крим.Реалії.

Посилаючись на внутрішні джерела, Селезньов стверджує, що у сусідніх із Новофедорівкою Саках почалася паніка. А самі жителі смт спішно залишають будинки.

Це дуже добре, що ми розпочали знищення цілей на території Криму
Олег Жданов

Офіційної інформації від кримської влади з цього приводу не надходило.

Чого чекати кримчанам? На думку Олега Жданова, удари української армії по російських військових об'єктах в анексованому Криму продовжуватимуться. «І це дуже добре, що ми розпочали знищення цілей на території Криму», – вважає він.

Олег Жданов
Олег Жданов

У свою чергу, Владислав Селезньов зазначає, що особливості високоточних ракет у тому, що вони працюють з абсолютною точністю. «Кут відхилення може становити від 2 до 4 метрів» – стверджує він.

«З Криму завдають удари по наших містах і селах, з Криму злітають літаки, що завдають удари, з Севастополя йдуть кораблі, що пускають ракети. Усі на світі знають, що дієвий спосіб боротьби з ракетною загрозою супротивника – це знищення носіїв цієї зброї у пунктах базування, на складах і базах зберігання», – каже Павло Лакійчук. Він вибудовує місця розташування кримських аеродромів за їхнім статусом і важливістю з військової точки зору в такому порядку: Новофедорівка, Бельбек, Гвардійське.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

  • 16x9 Image

    Рустем Халілов

    Співпрацюю з Крим.Реалії з 2016 року. У журналістиці – з 2002 року. Починав у кримських виданнях, 2010 року переїхав до Києва для роботи в тижневику «Коментарі».

    До появи в команді Крим.Реалії працював у газетах, інформагентствах та на телебаченні. Писав новини та лонгріди, готував телесюжети. Їздив країною у пошуках хороших репортажів, займався журналістськими розслідуваннями, був парламентським кореспондентом, робив авторську програму, записував підкасти та керував роботою редакції.

XS
SM
MD
LG