Доступність посилання

ТОП новини

Затриманому в Криму Наріману Джелялу посилили обвинувачення – адвокат


Наріман Джелял
Наріман Джелял

Російська ФСБ перекваліфікувала справу затриманого на півострові кримськотатарського активіста Нарімана Джеляла, посиливши звинувачення і інкримінувавши йому вчинення диверсії замість пособництва. Про це на своїй сторінці в фейсбуці повідомив адвокат Микола Полозов.

За його даними, Джелялу було пред'явлено звинувачення в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 281 Кримінального кодексу Росії, тобто в скоєнні диверсії.

«Таким чином, слідство ФСБ перекваліфіковувало інкриміноване Наріману діяння з пособництва у скоєнні диверсії на повноцінну участь в скоєнні диверсії, чим посилило звинувачення», – написав Полозов.

Також, за його словами, російське слідство ознайомило Нарімана Джеляла і його захисників з постановами про призначення низки експертиз, а також з деякими вже готовими на поточний момент висновками експертів. Полозов зазначив, що ФСБ призначила у цій справі 12 експертиз, деякі з яких вже проведені.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

«Також, в межах слідчих дій, після пред'явлення звинувачення було здійснено допит обвинуваченого. Наріман Джелял скористався правом обвинуваченого не давати свідчень», – зазначив адвокат.

Полозов додав, що до початку слідчих дій адвокатам надали можливість поговорити з Наріманом Джелялем наодинці.

«Він повідомив, що утримують його в СІЗО Сімферополя у двомісній камері з ще одним сусідом по камері – фігурантом справи щодо «Свідків Єгови». Стан здоров'я Нарімана Джеляла задовільний, моральний настрій позитивний. Умови утримання і ставлення персоналу СІЗО задовільні. Єдине, камера не обладнана холодильником, що ускладнює зберігання продуктів харчування, і не до кінця закривається вікно, що з пониженням температури може стати проблемою», – зазначив адвокат.

Нагадаємо, Верховна Рада України вимагає припинити переслідування кримських татар, зокрема затриманих 3-4 вересня Нарімана Джеляла, а також Азіза і Асана Ахтемових. За ухвалення постанови з такою заявою проголосували 293 народних депутати, результати голосування опубліковані на офіційному сайті парламенту.

3-4 вересня в Криму російські силовики провели обшуки та затримали п'ять осіб, у тому числі кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла. 6 вересня в Криму заарештували чотирьох затриманих. Так, на 60 діб заарештували братів Азіза й Асана Ахтемових, батькові затриманого Азіза Ахтемова Ескендеру дали 10 діб. Ще один син Ескендера, Арсен Ахтемов, отримав 15 діб арешту. Також підконтрольний Кремлю Київський районний суд заарештував кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла на два місяці – до 4 листопада. Наріман Джелял заперечує всі звинувачення на свою адресу.

Крім того, російська поліція завела 58 адміністративних протоколів на затриманих 4 вересня біля будівлі ФСБ Росії кримських татар.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 6 вересня розповів американським конгресменам, які перебувають в Україні з візитом, про нову хвилю обшуків і затримань у Криму та закликав їх сприяти посиленню тиску на Кремль із метою припинення репресій на півострові.

А омбудсман України Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет у зв'язку з новими арештами, що відбулися в Криму.

Після інформації про обшуки і затримання 3-4 вересня в активістів у Криму Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень.


7 вересня російське державне агентство ТАСС із посиланням на ФСБ Росії повідомило, що затримані «за підозрою в скоєнні диверсії на газопроводі в Криму 23 серпня цього року дали свідчення». За цими даними, на «відео допиту двох із них, поширеному ФСБ, чоловіки докладно розповіли, від кого отримували інструкції та як влаштували підрив газопроводу в селі Перевальне».

У ФСБ Росії стверджують, що «диверсія була організована Головним управлінням розвідки (ГУР) Міністерства оборони України».

Головне управління розвідки Міноборони України розглядає звинувачення ФСБ Росії як «цілеспрямовану провокацію».

XS
SM
MD
LG