Доступність посилання

ТОП новини

Саміт «Кримська платформа» в МЗС Росії назвали «штучно створеною русофобською акцією»


Голова Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров
Голова Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров

Голова Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що перший інавгураційний саміт «Кримська платформа», який пройшов напередодні в Києві, «став результатом помилково зрозумілої солідарності членів ЄС і НАТО і не має ніяких перспектив».

Як повідомляє російське інформагентство ТАСС, таку заяву Лавров зробив 24 серпня.

«Я хочу сказати, що ми знаємо про ті методи, які використовуються, щоб примушувати союзників підключатися до такого роду безглуздих акцій, тому для нас не дивно, що така помилково зрозуміла солідарність членів ЄС, членів НАТО лягла в основу цієї абсолютно порожньої, безперспективної пропагандистської витівки... Це русофобська акція, штучно створена. І намагатимуться штучно ці настрої підтримувати, щоб підіграти ультрарадикальним неонацистським проявам у сучасній Україні. Цим проявам потурає і влада в Києві, цим проявам потурають і лідери західного світу», – заявив Лавров.

У МЗС України поки не коментували заяву голови російського зовнішньополітичного відомства.

У вівторок міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан назвав минулий напередодні в Києві саміт «Кримська платформа» «надзвичайно важливою дипломатичною подією» і заявив, що «Франція не визнає і ніколи не визнає незаконну анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».

23 серпня у Києві пройшов перший інавгураційний саміт «Кримської платформи», який офіційно запустив міжнародний формат із питання деокупації Криму.

У Києві 43 країни, які беруть участь у першому саміті «Кримської платформи» 23 серпня, підписали спільну Декларацію із закликом відновити територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах. Учасники саміту заявили, що «Росії не вдасться легітимізувати тимчасову окупацію Криму і Севастополя».

Влада України наголосила, що до Декларації саміту зможуть приєднатися держави, представники яких не приїхали в Київ.

У Кремлі назвали саміт «Кримської платформи» «недружнім щодо Росії».

Незадовго до початку форуму російська влада запровадила персональні санкції щодо голови МЗС України Дмитра Кулеби та секретаря РНБО Олексія Данілова.

Підконтрольна Росії влада Криму назвала «Кримську платформу» і її саміт, який пройшов у Києві 23 серпня, «інформаційним тлом», створеним для «демонстрації жителям України діяльності з деокупації Криму».

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG