Доступність посилання

ТОП новини

У кримських храмах УПЦ МП моляться про дощ


Митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ (МП) Лазар і російський глава Криму Сергій Аксенов, архівне фото
Митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ (МП) Лазар і російський глава Криму Сергій Аксенов, архівне фото

В анексованому Росією Криму в храмах Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ (МП) з минулого тижня проводяться молебні про послання вологи. Про це Крим.Реалії розповіли в пресслужбі єпархії.

«Ми говоримо про Сімферопольську і Кримську єпархії. Є ще єпархія Джанкойська і Феодосійська. Чи проводяться там молебні – у мене немає інформації. У нас – так (проводяться – КР). Звернулися з проханням на ім'я правлячого архієрея, митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря з адміністрації з проханням про проведення подібних молебнів. Значить, було видане розпорядження архієрея і в храмах молебні проводяться. Це такі робочі моменти, тому конкретно я сказати не можу: ранкове богослужіння, вечірнє богослужіння – я сказати не можу, але вони проводяться з минулого тижня», – розповіли Крим.Реалії в Сімферопольській і Кримській єпархії.

5 лютого голова підконтрольного Москві Держкомітету з водного господарства та меліорації Криму Ігор Вайль повідомив, що питної води в Сімферополі залишилося максимум на 90-100 днів.

Російська голова адміністрації Сімферополя Олена Проценко повідомляла, що заради економії води сімферопольцям даватимуть гарячу воду тільки у вихідні.

Після цього російський голова уряду Криму Юрій Гоцанюк сказав, що в Сімферополі немає необхідності обмежувати подачу води.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG