Доступність посилання

ТОП новини

Президент Зеленський в ООН закликав взяти участь у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму


Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН закликав до участі в створенні міжнародної Кримської платформи з деокупації півострова і підтримки оновленої резолюції щодо ситуації з правами людини в анексованому Криму.

«Користуючись нагодою, хочу запросити наших друзів до участі в створенні міжнародної Кримської платформи з метою спільних дій для захисту прав кримчан і деокупації півострова», – цитує Зеленського пресслужба Офісу президента.

Як уточнюється, президент України також закликав підтримати оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна», яка буде винесена на розгляд Генеральної Асамблеї до кінця цього року.

«Найголовніше: питання Криму та Донбасу не повинні стати звичними елементами міжнародного пейзажу, де тільки доповіді, тематичні зустрічі та протокольні заяви до річниці окупації вважатимуться достатньою формою міжнародної реакції. Навпаки – поки рана в центрі Європи кровоточить, біль відчуватиме весь світ. І єдиним рецептом ефективного лікування є лише деокупація Криму і Донбасу», – наголосив Володимир Зеленський.

Тим часом, президент Литви Ґітанас Науседа на 75-й сесії Генеральної асамблеї ООН закликав не забувати про анексію Криму і Севастополя і вчергове висловив підтримку територіальній цілісності України.

Раніше президент України Володимир Зеленський на засіданні на честь 75-ї річниці ООН у режимі відеоконференції заявив, що анексія Криму сусідньою Росією і її військова агресія на Донбасі демонструють, що урок Другої світової війни залишився не засвоєним.

До цього місія ООН повідомляла, що російська влада продовжує переміщати ув'язнених із Криму на територію сусідньої Росії.

На початку липня Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет представляючи доповідь про стан прав людини в Криму, також повідомила, що на півострові продовжують застосовувати тортури й обмежувати свободу слова.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров раніше стверджував, що розмови про порушення прав людини в анексованому Криму – це вигадка.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG