Доступність посилання

ТОП новини

Під яскравим сонцем Бахчисарая: Зинджирли-медресе та усипальниця кримських ханів (фотогалерея)

Точкою тяжіння туристів у Бахчисараї був і залишається Ханський палац, проте на східній околиці міста є не менш цікава локація з багатою історією – Зинджирли-медресе. Оточений з усіх боків скелями урочища Маріам-Дере (ущелини Марії), освітній комплекс починає свою історію понад 500 років тому, за часів, коли на чолі Кримського ханства стояв Менглі I Герай.

У перекладі з кримськотатарської назва навчального закладу означає «медресе з ланцюгом». Усе через роздвоєний ланцюг на вході в будівлю. За переказами, Менглі І Герай наказав повісити ланцюг, щоб кожен, хто входить до храму науки, схиляв перед ним голову.

Учні Зинджирли-медресе вивчали, зокрема, турецьку й арабську граматику, мусульманське право, арифметику, науку про моральність, каліграфію та інші дисципліни. З 1868 року до них додалося вивчення російської мови. Бібліотека при медресе налічувала понад 800 книг.

Навчальний заклад існував понад 400 років і за цей час випустив відомих у Криму і за його межами богословів, учених, поетів і прозаїків. Однак з приходом радянської влади на півострів медресе закрили і відновили майже через 100 років, уже за незалежної України, як одну зі складових Бахчисарайського історико-культурного заповідника.

Як виглядало Зинджирли-медресе влітку 2019 року, дивіться у фотогалереї кореспондента Крим.Реалії.

КОМЕНТАРІ:

XS
SM
MD
LG