Доступність посилання

ТОП новини

«Моя мотивація – життя моїх дітей»: кримчанин, власник турагентства, ветеран АТО Сергій Вікарчук на війні


Сергій Вікарчук
Сергій Вікарчук

Багатодітна сім'я Вікарчуків має право та можливість виїхати з України на час війни, розв'язаної Росією. Але залишається в країні більше місяця, доки тривають бойові дії. Кримчани, які через російське захоплення півострова у 2014 році змушені були покинути свій будинок, знову зіткнулися з атакою Росії. Але цього разу вирішили не їхати, а захистити свій дім.

Цією історією Крим.Реалії продовжують цикл матеріалів про кримчан, які захищають Україну від російського масштабного вторгнення зі зброєю в руках.

Колишній держслужбовець із відділу курортів і туризму Євпаторійської міськради Сергій Вікарчук має бойовий досвід – після вимушеного виїзду з Криму він добровільно вирушив захищати Україну під час АТО на Донбасі у 2014-2015 роках.

Повернувшись до цивільного життя, Сергій Вікарчук створив у Києві власний бізнес – туристичну агенцію. У грудні 2019 року він став переможцем конкурсу Mister Travel, організованого національним туроператором України Travel Professional Group. Сергія Вікарчука визнали «найпопулярнішим чоловіком в українській туристичній сфері».

Кілька років сім'я організовувала тури до різних куточків світу для друзів і клієнтів, закликаючи людей на власні очі бачити світ. Вікарчуки й самі мандрівники, на їхніх сторінках у соцмережах можна побачити безліч фото з найекзотичніших куточків.

Тепер замість туристичних пропозицій на сторінках Сергія Вікарчука у соцмережах новини з війни. Сьогодні він організовує захист свого селища від російської армії у теробороні Київської області та готується знову вирушити у зону бойових дій.

«На бойовому посту, навіть коли ворог відступив»

Сергій Вікарчук розповідає, що російська війна застала його хворим. Незважаючи на хворобливий стан, він зв'язався з побратимами з місцевої територіальної оборони і вирушив до пункту збору тих, хто має бойовий досвід. Потім отримав спорядження і вирушив на бойову посаду у складі тероборони. Сергій Вікарчук очікував, що його призовуть до армії, оскільки він має бойовий досвід, здобутий на Донбасі. Але цього поки що не сталося.

«Я чекав виклику в армію, але, як я розумію, оскільки маю троє дітей, мене не викликали. Але все-таки сидіти, склавши руки, я не міг і тому дію на місці в теробороні. Моя мотивація дуже проста – життя моїх дітей. Я вже знаю фінал нашої родини, якщо ці фашисти будуть тут. Ми з побратимами – на бойовому посту навіть зараз, коли ворог відступив (з Київщини – КР)», – сказав він Крим.Реалії.

Серед його публічних записів у соцмережах – фото з ванної кімнати з автоматом після бойового чергування.

«Війна війною, а відпочинок, душ, сон і смачна їжа – це основа оборони», – написав Сергій Вікарчук.

Кримчанин Сергій Вікарчук після бойового чергування у територіальній обороні Київської області, 28 лютого 2022 року
Кримчанин Сергій Вікарчук після бойового чергування у територіальній обороні Київської області, 28 лютого 2022 року

Кримчанин зазначає, що мав нагоду разом із сім'єю виїхати з України, але вони разом вирішили цього не робити.

Моя дружина залишилася поряд і просила дати їй бодай пістолет

«Ми як багатодітна сім'я маємо право виїхати за межі України та отримати притулок. Але ми залишилися тут і заспокоюємо місцевих жителів, проводимо тренінги з медицини та навіть щодо використання зброї. Більшість моїх побратимів вивезли сім'ї, але моя дружина залишилася поряд і просила дати їй бодай пістолет», – розповів він.

«Розуміли, що війна неминуча»

Сергій Вікарчук зізнається, що деякі моменти війни деморалізують його, але він вірить у перемогу України.

«Щоденні обстріли, наступ і спроби прориву ворога до Києва дуже деморалізували мене, це руйнувало мою віру в мою Армію. Але щодня наша Армія робить неймовірні речі, які надихають боротися. Важливо, щоб українці вірили в нашу Армію, діяли, не сиділи, склавши руки, сіяли хліб, відкривали магазини, шили одяг, рухали нашу економіку та не здавалися», – каже він.

Перемогою України Сергій Вікарчук вважає «повний розгром і капітуляцію Росії», а також стягнення з неї репарацій. Сам же він після перемоги хоче поїхати додому – до рідної Євпаторії – «просто подихати степовим і морським вітрами, торкнутися своєї землі».

Дружина кримчанина Оксана Вікарчук підтверджує, що підтримує бажання чоловіка захищати Україну. Вона допомагає йому, піклуючись про сім'ю в умовах воєнного часу.

«Ми були готові до війни і морально, і матеріально. Ще з 2014 року ми розуміли, що вона неминуча. Ми зі своєї місцевості нікуди не виїжджали, під час атаки ховалися у бомбосховищі, жили за правилами воєнного часу. Наше житло зараз не пошкоджене, діти продовжують дистанційно навчатися», – розповіла вона Крим.Реалії.

Сім'я Сергія Вікарчука, 14 жовтня 2020 року
Сім'я Сергія Вікарчука, 14 жовтня 2020 року

Турагенство, яке годувало сім'ю до війни, поки що не дає доходів, тому Вікарчуки живуть на власні заощадження,

Як довго зможемо матеріально протриматися, невідомо. Але віримо в наших захисників, що невдовзі війна закінчиться і ми продовжимо піднімати економіку», – кажуть вони.

Можливість виїзду за кордон Оксана Вікарчук розглядає лише в одному випадку – якщо Сергія Вікарчука все ж таки призвуть до армії. Тоді їй доведеться вивозити дітей і залишатися з ними в іншій країні до закінчення війни.

Завершиться війна, на думку Оксани Вікарчук, коли винних у масових вбивствах українців буде покарано. Водночас досвід нинішньої війни Росії проти України, на думку Сергія Вікарчука, «дає розуміння того, що треба готуватися до повторного нападу». Такою підготовкою можуть стати розширення складу армії України до 10 мільйонів людей, запуск власного виробництва Байрактарів і зміцнення протиповітряної оборони країни, вважає кримчанин.

Раніше ми розповідали про те, як на війну з Росією вирушили фотограф із Криму, експолітв'язень Кремля Геннадій Афанасьєв, активіст із Феодосії, багатодітний батько Сергій Мокренюк та колишній кримський підприємець, розвідник, творець батальйону «Крим» Іса Акаєв та інженер, правозахисник Олександр Сєдов та активіст, ветеран ООС Вельдар Шукурджієв, екс-політв'язень Росії, колишній діджей із Криму Ігор Мовенко та політолог із Сімферополя Арсен Жумаділов і журналіст, колишній народний депутат України Євген Лешан.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://d3e1m6ew10i0fy.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG