Доступність посилання

ТОП новини

Війна в Україні: це «проксі-війна РФ проти США, щоб усунути їх зі світової арени»


Експосадовиця розвідки США Фіона Гілл, 2019 рік
Експосадовиця розвідки США Фіона Гілл, 2019 рік

Прямо зараз Москва проводить операцію психологічного впливу, а російський президент Володимир Путін намагається «грати в ігри з нашою свідомістю». Про це в інтерв'ю російській службі «Голосу Америки» заявила співробітниця Інституту Брукінґса, членкиня спостережної ради Гарвардського університету Фіона Гілл.

Раніше Фіона Гілл обіймала посаду старшої директорки у справах Європи та Росії в Раді національної безпеки США та була посадовицею Національної розвідки США з питань Росії та Євразії (2006 по 2009 рр.).

«Насамперед, варто зазначити: те, чого досягла Україна, насправді є дивом», – каже Фіона Гілл.

Психологічна війна – це історія, яку розповідаєте, а ми віддаємо Путіну можливість її розповісти

У контексті багатьох інших воєн в історії, наголошує експертка, неминучі злети і падіння, несподівані повороти: «Спочатку здається, що все йде добре, а потім знову можуть бути невдачі, після цього країни оговтуються, що, здається, і зробила Росія. Але це також не означає, що українці не можуть оговтатися від невдач».

Війна ведеться і у вимірі психології, наголошує Гілл. «Це історія, яку ви розповідаєте. А ми зараз віддаємо це право «розповідати історію» Путіну, – застерігає фахівчиня. – Тоді як Путін є «майстром оповіді», ви знаєте».

Гілл радить «говорити про війну інакше, змінюючи наратив, говорити в іншому, відмінному від російського, ключі».

«Послабте ворога психологічно, перш ніж перемогти його на полі бою»

«Прямо зараз, під час нашої розмови, Москва веде операцію психологічного впливу», – наголошує Гілл.

Вона також пояснила, як Росія застосовує пропаганду і методи маніпулювання психологією:

Путін змушує Захід «відчути» поразку, думати, що він вже зазнав поразки

«Ви знаєте ці радянські технології – послабте ворога, перш ніж фактично перемогти його на самому полі бою. Їм потрібно змусити супротивника «відчути» поразку, думати, що він вже зазнав поразки, і це саме те, чим займається зараз Путін, провокуючи дискусії на Заході».

Важливо, щоб українці були єдиними, переконана Гілл: «Україна має продовжувати демонструвати єдиний фронт. І ми також маємо це робити. Те, до чого ми прагнемо – це єдиний європейський і атлантичний фронт на підтримку України».

«Ще абсолютно точно не кінець»

Експертка додала: «Так, на полі бою все пішло не так, як би всім хотілося. Я маю на увазі ситуацію довкола контрнаступу, з точки зору українців. Але це не означає, що все закінчилося. Можливо, все більше людей будуть говорити про Україну в негативному сенсі – про те, що Україна програє або що «ми не побачимо абсолютної перемоги». Але ми повинні пам’ятати, що зазвичай у таких воєнних кампаніях невдачі не рідкісні, злети і падіння для них типові».

«Путін намагається грати в ігри з нашою свідомістю, – застерігає аналітикиня. – І тому для нас вкрай важливо говорити про цю війну не так, як він. Нам необхідно давати відсіч усім тим у Європі та інших частинах світу, які кажуть «все закінчилося». Зараз абсолютно точно ще не кінець».

У світі дипломатії та у політичному світі «у нас є дуже багато можливостей змінити спосіб, у який ми обговорюємо ці речі і як думаємо про них», вважає Фіона Гілл.

«Справжня катастрофа для майбутнього Росії»

Вона назвала приголомшливими втрати, на які пішла Росія серед свого війська, втрати для її економіки та кількість людей, які втекли з Росії.

Це справжня катастрофа для Росії у довгостроковій перспективі

«Це справжня катастрофа для Росії у довгостроковій перспективі. Навіть якщо економіка адаптувалася до ситуації, тому що вона переведена на воєнні рейки, але питання полягає у тому, як довго можна це утримувати. Росія зараз відчуває тиск інфляції та інших побічних ефектів»

Гілл також наголосила на масштабі удару, завданого Збройними силами України Чорноморському флоту Росії.

«Ми не повинні грати на користь Путіна

Відповідаючи на запитання «Голосу Америки» щодо моменту, в який президент Росії Володимир Путін перебуває у виграшній позиції сьогодні, Фіона Гілл зауважила:

Ми не повинні грати на користь Путіна

«Це політично-психологічний аспект. І виглядає так, що Путін має неабиякий успіх, коли він залучає американських політиків, особливо деяких членів Конгресу у ряди прихильників того, про що він сам говорить. Ви знаєте, коли кажуть, що важливо зосередитися на наративі «America First» (англ. «передовсім Америка»), коли говорять «не варто втручатися у те, що відбувається в Україні»

Якщо так триватиме і надалі, якщо ми не зможемо змінити наративи, і так, справді, це дійсно почне змінювати речі на користь Путіна. Тому і я, і багато інших прямо зараз висловлюються, і ми мусимо говорити людям про те, що ми не повинні грати на користь Путіна».

«Україна стала полем битви для Америки та майбутнього Америки»

У інтерв'ю для американських ЗМІ Фіона Гілл неодноразово стверджувала, що рішення про те, чи виграє Україна, «майже повністю – за США».

У той час, як Конгрес обговорює, скільки ще грошей виділити на допомогу Україні на тлі зростаючої опозиції республіканців, американці насправді обговорюють своє «власне майбутнє», сказала експертка виданню Politico цього місяця.

Це «проксі-війна проти США, щоб усунути Сполучені Штати зі світової арени»

Світ, у якому Путін перемагає в Україні, сказала Гілл, – «це світ, де становище США у світі зменшується, де Іран і Північна Корея сміливіші, де Китай домінує в Індо-Тихоокеанському регіоні, де Близький Схід стає більш нестабільним і де розповсюдження ядерної зброї набирає обертів як серед союзників, так і серед ворогів».

«Зараз Україна стала полем битви для Америки та майбутнього Америки – бачимо ми це чи ні – за нашу власну оборонну позицію та готовність, за нашу репутацію та наше лідерство», – сказала Фіона Гілл.

Для Путіна, на її думку, Україна – це «проксі-війна проти США, щоб усунути Сполучені Штати зі світової арени».

Внутрішню політику США Гілл бачить головною перешкодою на шляху України до перемоги, пише Politico.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

XS
SM
MD
LG