Доступність посилання

ТОП новини

Заборонені береги та економні чеки: як зустрічають туристів у Криму, поки Росія воює з Україною


Масандрівський пляж у Ялті під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 23 червня 2022 року
Масандрівський пляж у Ялті під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 23 червня 2022 року

ЯЛТА Ряди порожніх шезлонгів, пляжники, що нудьгують, і розчаровані торговці. Так у Криму завершується другий місяць курортного сезону в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Чому він багатьох розчаровує, розповідаємо в матеріалі Крим.Реалії.

Поки Росія перекидає через Кримський півострів свої війська для війни з Україною, підконтрольна Москві влада Криму розраховує на успішний курортний сезон. На тлі відсутності авіасполучення з Кримом, небо над яким використовується Росією у військових цілях, спікер кримського парламенту Володимир Константинов очікує, що цього року на Кримському півострові відпочинуть 6,5 мільйонів людей.

Але реальність не така оптимістична.

«Дива не сталося»

Туристів у Криму в червні дуже мало порівняно з попередніми роками, вважає проросійський активіст і блогер, який підтримує війну Росії проти України, Ейваз Умеров.

На жаль, і Судак теж порожній – туристів практично немає
Ейваз Умеров

«Повертаюся з рідного Судака. На жаль, і Судак теж порожній – туристів практично немає. Всі працюють на 15-20% сили. Багато торгових об'єктів навіть не відкривалися. На багатьох ролетах висять оголошення про здачу в оренду. Туристи дещо занепокоєні заявами Чубарова (голови Меджлісу кримськотатарського народу – КР) про те, що бомбитимуть міст (через Керченську протоку – КР)», – стверджує він.

Малолюдний пляж у Судаку, 12 червня 2022 року
Малолюдний пляж у Судаку, 12 червня 2022 року

Його слова підтверджує ще один кримський проросійський блогер Євген Щепінський. Він показав напівпорожні пляжі Новофедорівки в Сакському районі.

Курортний сезон, можу сказати одразу, провалений
Євген Щепінський

«Середина червня, і ми бачимо, що особливого дива не сталося. Курортний сезон, можу сказати одразу, провалений. Ми бачимо, що пляжі Новофедорівки практично порожні. На пляжах тут переважно жителі Криму. Я поговорив із людиною, яка здає в оренду бунгало, парасольки та лежаки. Від чоловіка я отримав відповідь, що початок сезону провалено. Він мені сказав, що серед робочого тижня людей взагалі не було, пляж був порожній. Тобто відпочивальники до Криму не їдуть», – каже він.

За словами блогера, його глядачі та підписники з Росії повідомили, що в турагентствах їх відмовляють їхати на півострів, пропонуючи натомість російські курорти.

«На мою думку, проводиться така політика, щоб до Криму якнайменше їхало туристів, щоб не було великої кількості російських туристів у Криму. Тому що триває спецоперація (повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну – КР)», – каже блогер.

Дешеві сувеніри, напівпорожні катери

Успіх сезону традиційно можна «виміряти» щодо ситуації у найпопулярнішому курорті Криму – Ялті. У попередні роки наприкінці червня це місто зазвичай було масово заповнене відпочивальниками, що помітно на місцевих пляжах.

Цього року найпопулярніший у Ялті «Масандрівський пляж» виглядає, ніби зараз не розпал літа, а рання весна, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

«Карти ялтинських пляжів напівпорожні, шезлонги під тіньовими навісами та на соляріях теж практично порожні, приймаючи поодиноких туристів. І це незважаючи на те, що погода встановилася чудова, і море прогрілося до +21 градуса», – каже журналіст.

Масандрівський пляж у Ялті під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 23 червня 2022 року
Масандрівський пляж у Ялті під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 23 червня 2022 року

Торговці послугами на ялтинських пляжах кажуть, що виторг упав на 50-70% порівняно з червнем минулого року. Деякі скаржаться, що брали кредити напередодні курортного сезону, виплачувати які з огляду на нинішню ситуацію буде непросто.

За словами працівників кафе на набережній, середній чек, сплачений відвідувачами, також скоротився наполовину. Вони пов'язують це з подорожчанням товарів та скороченням доходів у Росії.

У працівників ялтинських кав'ярень оптимістичніші показники – виручка, за їхніми словами, знизилася на 35% порівняно з минулим роком.

На набережній Масандрівського пляжу закрився популярний фітнес-зал. Його приміщення тепер пропонують в оренду чи продаж.

Популярний фітнес-зал на набережній Ялти закрився під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 23 червня 2022 року
Популярний фітнес-зал на набережній Ялти закрився під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 23 червня 2022 року

Через дефіцит туристів у Ялті прогулянкові катери вздовж узбережжя заповнені на 10%, повідомляє кореспондент Крим.Реалії. Значно скоротилася кількість пасажирів на судно «Комета», що курсує між Ялтою та Севастополем двічі на день.

Торік у червні біля каси на «Комету» шикувалися метрові черги. Цього року перший рейс судна вітали лише музиканти духового оркестру на порожньому причалі у порту Ялти.

Перший рейс судна «Комета» у курортному сезоні 2022 року в Ялті вітає духовий оркестр на порожньому причалі, 1 червня 2022 року
Перший рейс судна «Комета» у курортному сезоні 2022 року в Ялті вітає духовий оркестр на порожньому причалі, 1 червня 2022 року

Цього року охочих купити квиток – одиниці та їм доводиться платити більше. Якщо торік вартість квитка варіювалася від 600 до 800 рублів, то цього сезону вона зросла до 700-1000 рублів.

Практично немає покупців у сувенірних рядах на набережній Ялти. Місцеві продавці підтверджують: туристи приходять здебільшого подивитися.

«Торік відпочивальники активно брали футболки з краєвидами Криму, сьогодні прицінюються і кажуть – дорого. Їм по кишені тільки найдешевші магнітики», – розповіли Крим.Реалії торговці сувенірами.

Пляжі суворого режиму

Цього літа в Криму з'явилися заборони на відвідування частини пляжів, пов'язані з воєнними діями Росії проти України, повідомляють у Представництві президента України в АРК.

«Згідно з повідомленнями, що надходять до Представництва, до частини пляжів на узбережжі Чорного моря Кримського півострова обмежений або взагалі заборонений доступ цивільного населення у зв'язку з базуванням там військових частин Росії або місцем вильоту військових літаків. Такі заборони помічені у Партеніті, Севастополі, Балаклаві та Євпаторії», – стверджують у відомстві.

Пляж Ушакова балка – єдиний на Корабельній стороні Севастополя
Пляж Ушакова балка – єдиний на Корабельній стороні Севастополя

Закрито доступ до пляжів у Севастопольській бухті, повідомив раніше російський губернатор міста Михайло Развожаєв. За його словами, пляж «Ушакова балка» закритий для відвідування повністю, а пляж «Кришталевий» («Хрустальный») – у нічний час, починаючи з 22:00. Крім того, обмежений доступ і на кількох ділянках Севастопольської, Південної бухт та інших територіях.

Пляж «Хрустальный» («Кришталевий»), Севастополь
Пляж «Хрустальный» («Кришталевий»), Севастополь

«Йде спеціальна військова операція (так у Росії називають свою повномасштабну війну проти України – КР) і не можна забувати, що Севастополь – головна база Чорноморського флоту. Силовими відомствами, що відповідають за безпеку жителів Севастополя, проводяться заходи. Обмеження, які ми запроваджуємо на час купального сезону, пов'язані саме з цим», – заявив Развожаєв.

Ціни вищі чи нижчі?

Вартість відпочинку в Криму підвищиться, починаючи з липня, попереджають в Асоціації туроператорів Росії. Таку ситуацію вони пояснюють тим, що російські туристи не стали чекати на відновлення авіасполучення з Кримом і бронюють місцеві готелі, розраховуючи дістатися на півострів автомобілями. Наразі вартість тижневого відпочинку на двох у комфортабельних кримських готелях стартує від 50 тисяч рублів, повідомляє сайт туроператорів.

Спостереження про курортний сезон журналістів і блогерів, а також прогнози експертів розходяться із заявами російської влади Криму. Міністр курортів і туризму російського уряду Криму Вадим Волченко заявив російським ЗМІ, що завдяки сезонним акціям готелів та санаторіїв ціни на відпочинок у Криму «нижчі, ніж торік». Туристичний потік «поки перебуває на рівні 2019» (перший рік пандемії коронавірусу), а після 20 червня кількість туристів у Криму «явно збільшується», стверджує Волченко.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://krymrgbcrlvrexoeaqjy.azureedge.net/. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG