Доступність посилання

ТОП новини

«Сміливості висловити свою позицію у Криму вистачає небагатьом». Листи з неволі кримськотатарського політика Нарімана Джеляла


Колаж
Колаж

Крим.Реалії публікують записи кримськотатарського активіста, політика і журналіста Нарімана Джеляла (за документами – Джелялова), заарештованого в Криму. Попередню частину читайте тут.

СІМФЕРОПОЛЬ – Дивні іноді життя робить віражі.

Першого березня мого сусіда Сергія, з яким я провів у камері пів року, випустили під домашній арешт. І я два тижні був у камері сам.

Поки 14 березня до мене не підселили «героя кримської весни», «російського ополченця», колишнього депутата Керченської міськради Костянтина Єрманова. Це він, за його словами, першим у Криму підняв триколор над адміністрацією Керчі.

Проросійський активіст Костянтин Єрманов, якого позбавили мандата депутата підконтрольної Росії міськради Керчі
Проросійський активіст Костянтин Єрманов, якого позбавили мандата депутата підконтрольної Росії міськради Керчі

Тепер же за ст. 128 (стаття 128 Кримінального кодексу Росії «наклепи, поширення свідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи – КР), за образу Сергія Аксьонова (за документами – Аксенов), і – для вірності – за ст. 228, за поширення конопель, він опинився під арештом. Він називає себе опозиціонером.

Нагадав лише слова Робесп'єра про те, що революція пожирає своїх дітей

Посадили нас разом – двох ідейних супротивників – випадково чи спеціально, я не знаю.

Говорили ми про різне. Не сварилися, якщо хтось на це розраховував. У чомусь його переконувати я не бачив сенсу. Нагадав лише слова Робесп'єра про те, що революція пожирає своїх дітей.

17 березня його перевели в інше місце, а до мене «поселили» Максима Лисюка. Мого «колегу» родом із Каховки.

Максим давно живе у Севастополі. Працює у торгівлі та намагається залишатися чесною людиною. Два місяці тому народилася дочка. Він – мій ровесник.

Бачачи дії російської влади в Україні, де живуть його рідні, він не витримав і під постом «ВКонтакте» написав коментар проти воєнних дій і різко висловився щодо російського президента.

Через кілька днів під час обшуку у нього виявили шашку тротилу в будинку, а російські ЗМІ стали трубити про затримання чергового українського «диверсанта».

Максим – дуже розважлива і спокійна людина, яка любить свою країну, Україну. І висловлюється проти загибелі будь-яких людей, незалежно від громадянства.

Він такий не один у Криму. Але сміливості висловити свою позицію вистачає небагатьом.

Заяву кримськотатарського активіста, політика і журналіста Нарімана Джеляла, заарештованого в Криму, опублікував адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у фейсбуці.

Доступ до сайту Крим.Реалії заблокований Роскомнаглядом (Роскомнадзором). Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://d3e1m6ew10i0fy.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Справа про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне

3-4 вересня в Криму російські силовики провели обшуки та затримали п'ять осіб, у тому числі кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла. 6 вересня в Криму заарештували чотирьох затриманих. Так, на 60 діб заарештували братів Азіза й Асана Ахтемових, батькові затриманого Азіза Ахтемова Ескендеру дали 10 діб. Ще один син Ескендера, Арсен Ахтемов, отримав 15 діб арешту. Також підконтрольний Кремлю Київський районний суд заарештував кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла на два місяці – до 4 листопада. Наріман Джелял заперечує всі звинувачення на свою адресу.

7 вересня російське державне агентство ТАСС із посиланням на ФСБ Росії повідомило, що затримані «за підозрою в скоєнні диверсії на газопроводі в Криму 23 серпня цього року дали свідчення». За цими даними, на «відео допиту двох із них, поширеному ФСБ, чоловіки докладно розповіли, від кого отримували інструкції та як влаштували підрив газопроводу в селі Перевальне».

При цьому у ФСБ Росії стверджують, що «диверсія була організована Головним управлінням розвідки (ГУР) Міністерства оборони України».

Головне управління розвідки Міноборони України розглядає звинувачення ФСБ Росії як «цілеспрямовану провокацію».

Влада України пов'язує затримання та арешти кримськотатарських активістів із самітом «Кримської платформи», що відбувся 23 серпня.

Омбудсман України Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет у зв'язку з новими арештами, що відбулися в Криму.

Після інформації про обшуки і затримання 3-4 вересня в активістів у Криму Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень.

XS
SM
MD
LG